Ten projekt napawa nas dumą! Jest się czym chwalić. Spośród 64 logotypów zwyciężył projekt zrealizowany przez Plus Division. Pod koniec 2019 roku wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Miasto Bydgoszcz na oficjalny logotyp obchodów 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski, które odbyły się w styczniu 2020 roku. Czym wyróżnił się na logotyp? Zobaczcie sami!

Nasze działania

Logotyp

Jesteśmy częścią wyjątkowej uroczystości. Chcieliśmy by nasz projekt był rozpoznawalny, nowoczesny, a jednocześnie nawiązywał do jednego z najważniejszych wydarzeń w historii miasta Bydgoszcz. Jak pracowaliśmy na projektem? Po odzyskaniu niepodległości Orzeł Biały stał się godłem państwowym. Nie bez przyczyny kojarzy się on z niepodległością i wolnością. W naszych projektach postawiliśmy na motyw Orła Białego. Naszą główną inspiracją było wydanie „Dziennika Bydgoskiego” wydane w dniu ogłoszenia powrotu Bydgoszczy do macierzy. 20 stycznia 1920 roku pojawił się w nim tytułowy artykuł „Cześć!”, w którym powitano wracające do miasta Wojsko Polskie. Znaczącym elementem tego wydania był motyw Orła Białego. W projekcie zastosowano dwa kontrastujące ze sobą kolory, dzięki którym logotyp jest czytelny. Ponadto odcień czerwieni znajdujący się na białym tle nawiązuje do barw flagi Polski. Co więcej, wizerunek Orła Białego umieściliśmy po lewej stronie, co jest zgodne z zasadą czytania znaku: od strony lewej do prawej. Orzeł jest zatem najważniejszym elementem logotypu.

Efekty? Jak zawsze na Plus!

Zobacz relację z oficjalnych obchodów

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Uwolnij nas od nadmiaru pomysłów!

Podążamy w myśl Think – Create – Enjoy tworząc niepowtarzalne kreacje dodając przy tym garść kreatywności i szczyptę fantazji.